Site map Add to favorities
  HOME ABOUT CB ELECTRONICS CONTACT
SEARCH: 
  CB Electronics products
Tachographs and equipment
Speedometers
Speedlimiters
Energy expenditure meter
Taximeter and fiscal cash registers
Odometers
Odometer for highway engineering
Printers for taximeters and radars
Measuring equipment

Home / Produkty CB Electronics / Miernik wydatku energetycznego / Miernik MWE - 1
  Miernik MWE - 1
Miernik składa się z czujnika przepływu powietrza umieszczonego w półmasce i mikroprocesorowego układu przetwarzania umieszczonego w osobnej obudowie. Półmaskę zakłada się na twarz osoby badanej, a układ przetwarzania w obudowie zawiesza na pasie. Zasilanie z własnych baterii lub akumulatorów umożliwia pracę miernika w terenie. Wartość wydatku energetycznego i wentylacji płuc uzyskania w czasie badania jest wartością uśrednioną z uwzględnieniem temperatury otoczenia. Wydatek energetyczny brutto i netto podawany jest w trzech jednostkach: kcal/min, kJ/min i W/m2. Do otrzymania prawidłowego wyniku, konieczne jest wpisanie do pamięci miernika, przy użyciu klawiatury, ciężaru ciała, wzrostu, wieku i płci osoby badanej.

Przeprowadzone badania walidacyjne miernika wykazały, że wyniki pomiarów wydatku energetycznego otrzymane z  miernika nie różnią się w sposób istotny od wyników pomiarów wyliczonych z pochłaniania tlenu, a uzyskanych za pomocą aparatury wzorcowej MMC (Metabolic Measurement Card) podczas wykonywania pracy lekkiej, średniej, ciężkiej i bardzo ciężkiej.

Niewielkie różnice można obserwować w czasie wykonywania pomiarów w spoczynku lub podczas bardzo lekkiej pracy (wpływ innych czynników m. in. emocji na wentylację płuc) oraz podczas pracy ekstremalnie ciężkiej, gdy wentylacja płuc przekracza 60 l/min.

Miernik wydatku energetycznego może  służyć do oceny ciężkości pracy fizycznej praktycznie we wszystkich zawodach.

Miernik jest objęty 12-miesięczną gwarancją. Producent zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

DETAILED DESCRIPTION (click to see)
< back